IZBA REGIONALNA

godz-otw
ueleader

prow

Informujemy o otwarciu PUNKTU INFORMACJI TURYSTYCZNEJ w Ocyplu, w budynku byłej Szkoły Podstawowej, przy ul. Szkolnej 4, w którym będziecie Państwo mogli zasięgnąć wszystkich niezbędnych informacji o Ocyplu i okolicach Kociewia zarówno bieżących jak i dotyczących jego historii.

Punkt zrealizowany został w ramach operacji pt „Przebudowa poddasza, zakup wyposażenia oraz wydanie ulotki promującej Kociewie i Ocypel w celu utworzenia bazy informacyjno – turystycznej w byłej szkole w Ocyplu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie małych projektów. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Bardzo prosimy mieszkańców Ocypla, Gminy Lubichowo, jak również inne zainteresowane osoby o pomoc w zapełnieniu przestrzeni wystawowej eksponatami historycznymi. Mogą to być przedmioty codziennego użytku,stare zdjęcia dokumenty, czasopisma itp.Wszystkie eksponaty zostaną opisane z informacją o darczyńcy. Dokumenty i zdjęcia które nie mogły być umieszczone w oryginale zamieścimy w formie kopii. Przyłączcie się do opowiedzenia o historii i ludziach z naszej miejscowości , gminy i regionu . Zróbmy to razem dla nas i dla przyszłych pokoleń. Za urządzenie izby regionalnej z ramienia Stowarzyszenia odpowiada p.Barbara Dittmer  tel.605902110 ,oraz Krystyna Mazgaj tel. 666 302 638- prosimy o kontakt.

informacja

nagr 2

izba dzieci 3

izba 33 izba2IMG_1134

IMG_1136rybo